doc_ua (doc_ua) wrote,
doc_ua
doc_ua

Відкрите звернення народних депутатів України до Українського народу та парламенту

Сьогодні, коли ми маємо ухвалити рішення про зміни до Конституції України, а отже в наших руках знаходиться доля країни, ми звертаємось до усіх громадян, патріотів України з роз’ясненням нашої позиції та до своїх колег - народних депутатів України із закликом проголосувати ПРОТИ внесення змін до Конституції, запропонованих Президентом України.

По-перше, зміни до Конституції України, незважаючи на демократичний парламентсько-президентський устрій держави, напрацьовувались не відкрито та прозоро в суспільстві і парламенті, а кулуарно та поспіхом. Ці зміни творились не Українським народом, не його законними представниками, а Адміністрацією Президента і, на жаль, не на користь України, а під тиском і на користь зовнішніх сил.

По-друге, прийняття рішення про направлення до Конституційного Суду законопроекту про внесення змін до Конституції України було здійснено з грубим порушенням Регламенту коаліції «Європейська Україна», оскільки 2 з 5 фракцій коаліції виступили проти, а одна з них – Радикальної партії Олега Ляшка – голосувала одноголосно проти цих змін.

По-третє, розгляд у Конституційному Суді відбувся з безпрецедентним поспіхом і носив заангажований, суто формальний характер. Не дивлячись на те, що зміни до Конституції України зачіпають права і обов’язки кожного громадянина, у Конституційному Суді не відбулось належних слухань, ніхто з громадян, науковців, експертів чи депутатів не мав змоги навіть висловити свою думку.

По-четверте, зміни до Конституції України передбачають низку норм, які не тільки суперечать засадничим положенням Основного Закону, але й замість задекларованої децентралізації насправді суттєво віддаляють Україну від системи місцевого самоврядування європейського зразка, нівелюють роль територіальних громад, створюють умови для узурпації влади Президентом, в тому числі через використання інституту префектів та надмірних прав щодо зупинення повноважень голів громад та місцевих рад, позбавляють громади реального самоврядування.

По-п’яте, зміни до Конституції України містять положення про «особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей», які фактично встановлюють особливий конституційний статус окремих територій України та дозволяють в майбутньому змінювати конституційний устрій на окремих територіях країни звичайною (!), а не конституційною більшістю голосів в парламенті через лазівку простого закону.

Нарешті, зміни до Конституції де-факто легітимізують «мінські домовленості», які призведуть до амністії терористів, політичної легалізації бойовиків як обраних на виборах «політиків», фактичної подальшої автономії ДНР і ЛНР та їх соціально-економічного утримання за рахунок України.

Верховна Рада України у своїй Постанові від 27.01.2015 №129 визнала Російську Федерацію державою-агресором, яка підтримує тероризм та блокує діяльність Ради Безпеки ООН, чим ставить під загрозу міжнародний мир і безпеку. За обставин збройної агресії Російської Федерації проти України та фактичного виникнення умов воєнного стану, а також при відвертих спробах зовнішнього диктату щодо конституційного устрою України, внесення змін до Конституції України є абсолютно неприпустимим.

З огляду на вищезазначене, ми вважаємо за необхідне відповідно до частини другої статті 157 Конституції України, що забороняє зміни Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану, запровадити мораторій на внесення змін до Конституції України на час збройної агресії Росії проти України.

Вважаємо, що розгляд будь-яких змін до Конституції України можливий лише після повного припинення збройної агресії Росії проти України, зокрема після:
- припинення вогню та застосування збройної сили;
- виведення з території України іноземних військ, незаконних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків і найманців;
- ліквідації терористичних організацій ДНР та ЛНР;
- відновлення суверенітету України на всіх тимчасово окупованих територіях;
- встановлення контролю України на всій лінії українсько-російського державного кордону.

Закликаємо колег - народних депутатів України з усіх фракцій та депутатських груп, і особливо членів коаліції “Європейська Україна”, усвідомлюючи свою відповідальність перед Україною та прийдешніми поколіннями, проголосувати ПРОТИ цих небезпечних для майбутнього країни змін до Основного Закону!


Народні депутати України
Олег Ляшко, Віктор Галасюк, Віктор Вовк, Андрій Лозовий, Ігор Мосійчук, Сергій Скуратовський, Олексій Ленський, Дмитро Лінько, Ігор Попов, Юрій Чижмар, Юрій Шухевич, Олег Купрієнко, Оксана Корчинська, Артем Вітко, Олексій Кириченко, Андрій Артеменко, Злата Огнєвич, Денис Силантьєв, Альона Кошелєва, Сергій Рибалка, Василь Амельченко (фракція Радикальної партії), Олександр Кірш (фракція Народного фронту).


Звертаємося до колег-депутатів долучитися до підписання цього звернення.

ддд

Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments